Zdobywca

Z Zdobywca
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jak na zdobywcę przystało już od dziecka fascynowało mnie zdobywanie nowych lądów, podróżowanie, odkrywanie różnych możliwości. Bardzo lubiłam grać w gry logiczne na komputerze i pokonywać coraz to nowsze trudniejsze poziomy. Z czasem zrozumiałam, że większą wartość ma rzeczywistość realna od wirtualnej. Pamiętam jak kiedyś na studiach jeden ćwiczeniowiec mówił: „Nie ma problemów są wyzwania.”. A czyż wyzwanie nie jest sumą trudności ułożoną w nieprzewidywalny sposób? Tak, tak to właśnie te trudności i problemy umacniają hart ducha i zwiększają zasięg widzenia.

Jako Zdobywca programista wiele, wiele godzin spędziłam w samotności nad rozwiązywaniem różnych zadań, algorytmów, pisaniu programów, analizowaniu problemów i testowaniu... Dopiero na czwartym roku odkryłam Mapy Myśli na których pracowaliśmy w firmie Multimedia Albion aby ogarniać problem w nielinearny sposób. Na studiach interesowałam się minimalizowaniem problemów i napisałam pracę magisterską o urządzeniach mobilnych, łącznie z moją pierwszą aplikacją na ten system, bo małe urządzenie to mały problem. :-) Praca magisterska pozwoliła mi wypłynąć na głębszą wodę i tak znalazłam się w firmie Roner zajmującej się tworzeniem oprogramowania na urządzenia mobilne. Poza programowaniem odpowiadałam za pomoc techniczną i były takie sytuacje dzwoni klient i mówi: „Pani Aneto, miałem problem, ale jak do pani zadzwoniłem to sobie przypomniałem jak go rozwiązać.” :-) Niestety firma nie przeszła próby czasu i upadła. Tym razem wypłynęłam na jeszcze głębszą wodę i znalazłam się w firmie Sotfline tworzącej oprogramowanie dla geodezji, które ma to do siebie, że tak naprawdę tylko geodeta je zrozumie. Pewnego dnia szef przyszedł do firmy i powiedział napiszesz program dla geodetów w Androidzie i tak nauczyłam się Androida. Małe firmy mają to do siebie, że jak pojawią się nowe możliwości, czy klient chce program w mniej znanej technologii to siadasz i zdobywasz wiedzę na ten temat, nikt nie wysyła cię na szkolenia tylko musisz sobie samodzielnie poradzić. Później ten program okazał się nieopłacalny, brakło dla mnie miejsca w firmie i w ten sposób znalazłam się na własnej działalności gospodarczej, gdzie z mniejszym lub większym skutkiem rozwijam własne pomysły i wykonuję zlecenia dla innych firm...

Poza pracą lubię biegać, przebiegłam na zawodach 336,1 km na wszystkich biegach górskich, które ukończyłam oraz 1241,59 km na zawodach ulicznych i przełajowych. Lubię też pielgrzymować wyznaczam trasę i idę do kościoła albo jadę rowerem, czasem pokonując 50 km pieszo albo ponad 100 km rowerem. Zaplanowałam też kilka oficjalnych tras: jedną w Rejonie Wrocław Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, 3 trasy Matki Bożej Fatimskiej, po jednej trasie św. Józefa, św. Anny i św. Filomeny, które w przyszłości mogą stać się oficjalnymi trasami EDK.

Lubię pisać, dotychczas napisałam wiele wpisów, opisów, relacji, zapowiedzi, różne świadectwa, informacje: 50+ na stronę WKB Piast Wrocław, 142 Naturalnie Biegam, 219 Polski Pielgrzym, kilkanaście wierszy, 4 artykuły do Biuletynu Mensa Polska...

Lubię myśleć, rozwiązywać różne zadania i łamigłówki logiczne, manualne, papierowe. Przeszłam kiedyś całą grę Szachy Solo, Rush Hour oraz szereg łamigłówek manualnych publikowanych w czasopiśmie Rusz Głową, wiele godzin spędziłam nad Sudoku, Kakuro, obrazkami logicznymi, łamigłówkami zapałczanymi i innymi ciekawymi np. zagadkami Szecherezady. Od pewnego czasu gram w grę logiczną LaserTank w której ukończyłam ponad 1600 planszy od dziecinnie łatwych do śmiertelnie trudnych.

Czasem próbuje swoich sił w zupełnie odmiennym obszarze jak jazda Gokartem, chodzenie po linie czy strzelanie, czasem coś mi się nie uda albo niewłaściwie oszacuję swoje możliwości, ale wtedy wiem, że próbowałam...

"Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden, następny raz."
Thomas Edison

Zdobywanie góry polega na pokonaniu wielu trudności w drodze na szczyt, ale właśnie ten wysiłek włożony w pokonanie trudności powoduje docenienie szczytu. Zdobywanie to nieustanna, codzienna walka o reprezentowane wartości, marzenia oto, żeby choć trochę zmienić świat na lepsze... Dla mnie najważniejsze w życiu jest aby zdobyć niebo.

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków."
(1 Tm 6,12)